Правила прийому дітей до 1 класу
Основними нормативно-правовими актами, що регулюють питання зарахування дітей до загальноосвітнього навчального закладу є: Закон України «Про загальну середню освіту»; Положення про загальноосвітній навчальний заклад (пп.18-26); Наказ МОНУ від 07.04.2005 №204 «Про прийом дітей до 1 класу загальноосвітніх навчальних закладів» Лист МОН № 1/9-71 від 14.02.15 року « Щодо роз’яснення порядку приймання дітей до першого класу» Відповідно до статті 18 Закону України "Про загальну середню освіту" зарахування дітей до першого класу початкової школи здійснюється на безконкурсній основі.
Вік майбутніх першокласників регламентується статтею 20 Закону України "Про загальну середню освіту": до першого класу загальноосвітніх навчальних закладів приймаються діти, як правило, з 6 років. Для зарахування учнів до першого класу загальноосвітнього навчального закладу батьки або особи, які їх замінюють, надають такі документи:
заява батьків або осіб, які їх замінюють, що подається на ім’я директора навчального закладу;
копія свідоцтва про народження дитини;
медична картка встановленого зразка.
Зарахування учнів проводиться наказом директора, виданим на підставі поданих документів. Під час зарахування дитини до першого класу батькам повідомляють про поширення законів суміжної дії для забезпечення прав дитини на соціальний захист. Це стосується додаткових даних про дітей таких категорій: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з малозабезпечених сімей; діти-інваліди; діти зі статусом постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи; діти учасників АТО.
Зарахування учнів, які виїхали із тимчасово окупованих територій України Нормативними документами визначено порядок прийому учнів до навчальних закладів. Проте, зважаючи на обставини, що склалися в окремих регіонах країни, керівники навчальних закладів: забезпечують прийом дітей до загальноосвітніх навчальних закладів за місцем проживання або тимчасового перебування; здійснюють зарахування учнів (вихованців) до загальноосвітнього навчального закладу, до певної групи, класу за заявою батьків; у разі необхідності – після проведення співбесід з вихователями, вчителями або проведення індивідуального психолого-медико-педагогічного обстеження для визначення рівня навчальних досягнень учня
Зарахування учнів до 2-4-х класів
Зарахування дітей до перевідних класів здійснюється за умови переводу дитини з одного навчального закладу до іншого. Підставою для зарахування дитини є:
заява батьків,
копія свідоцтва про народження дитини
медична довідка встановленого зразка
особова справа дитини,
Зарахування учнів на індивідуальну форму навчання
Індивідуальне навчання в системі загальної середньої освіти є однією з форм організації навчально-виховного процесу і впроваджується для забезпечення права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти з урахуванням індивідуальних здібностей та обдарувань, стану здоров'я, демографічної ситуації, організації їх навчання. Учні, які навчаються індивідуально, є учасниками навчально-виховного процесу одного із навчальних закладів і вносяться до загальних списків класу. Зарахування учнів на індивідуальну форму навчання регламентоване Положенням про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах. Загальною підставою для організації індивідуального навчання є:
заява батьків або осіб, які їх замінюють;
наказ директора навчального закладу
погодження місцевого органу управління освітою.
В залежності від умов організації індивідуального навчання існують й додаткові підстави для зарахування учнів на вказану форму: Право на індивідуальне навчання мають учні,
- які за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад;
- яким необхідно пройти лікування у лікувальному закладі більше одного місяця;
- які мають високий навчальний потенціал і можуть прискорено закінчити школу;
- які не встигають протягом двох років навчання у школі I ступеня;
- які потребують корекції фізичного та (або) розумового (психічного) розвитку (у разі, якщо батьки або особи, які їх замінюють, відмовляються направляти дитину до відповідної спеціальної загальноосвітньої школи (школи інтернату).